Sonuç Bulunamadı

   7. Hafta Hamilelik

   7.Hafta Hamilelik

   Bebeğiniz ;

   Bebeğiniz büyümeye hızla devam ediyor ve geçen haftaya göre 2 kat daha büyüyerek 9-11 mm kadar oldu, ortalama bir fasulye tanesi kadar diyebiliriz. Bebeğinizde ağız, burun ve burun delikleri, gözler ve göz kapakları, kulaklar şekillenmeye başladı. Bebeğinizin beyni hızla gelişmekte, kalbi de sağ ve sol odacıklar halinde gelişerek diğer gelişmekte olan organlara kan pompalamaya devam ediyor.

   Bebeğinizin kol ve bacakları artık net olarak görülebilir. Dizleri, dirsekleri, el ve ayak parmakları tırnaklarına varana kadar taslaklar halinde belirmeye başlar. Bebeğiniz bu gelişmelerini rahat ve güvenli bir ortamda yapabilmesi için gebeliğinizin en erken dönemlerinden itibaren amniyos kesesi adı verilen bir sıvı içerisinde bulunmaktadır. Bu kese içerisinde bebeğiniz rahim iç duvarlarına değmeden, sıcak, soğuk ve hafif darbeler gibi dış etkenlerden korunarak gelişimini sürdürür.


   Bedeniniz ;

   Hamile olduğunuzu göstermek konusunda hevesli olsanızda bazı anne adaylarında hala az bir değişim olabilir.Merak etmeyin değişimleri yakında fazlasıyla olacaktır.Hamilelik bir süreçtir ve vücudunuz bu sürece inanılmaz pozitif bir tepki verir. Siz fark etmeseniz bile !

   Kaynaklar ; Mayo Clinic Sağlıklı Gebelik Rehberi , Hafta Hafta Hamileliğiniz ,Gebenin El kitabı 

   GÖNDER