Sonuç Bulunamadı

   18.Hafta Hamilelik

   18.Hafta Hamilelik

   Bebeğiniz ;   Bebeğiniz hızla büyümesine devam etmekte kilo almaktadır diyemesek te gram almaktadır. Bu hafta boyu yaklaşık 14 cm ve ağırlığı ise ortalama 200 gramdır. Kolları ve bacakları hızla uzayarak hareket kabiliyetleri de artmaktadır, bunlar size tekme olarak ulaşabilir.

   Bebeğinizin uyku süresi 20 dakika ile 120 dakika arasında değişir ve bu sırada hareketleri azalır. Eğer bebeğiniz normalde hareketli ise ve 1 saat boyunca hareket etmediğini fark ederseniz sakin bir şekilde sessiz bir ortamda hareketlerini dikkatlice takip edin. Herhangi bir ters durumda mutlaka doktorunuza danışın.

   Bebeğiniz kız ise rahim ve kordon tüpleri, erkek ise prostatı oluşmuş ve gelişmeye başlamıştır. Bebeğinizin bağırsakları ilk dışkıyı (mekonyum) oluşturmaya ve doğum sonrasına kadar biriktirmeye başlamıştır. Kulakları son yerini alarak, iç kulak kemikleri ve sinir uçları gelişmeye başlar.

   Sizin kalp atışlarınızı ve dışarıdan gelen sesleri duyabilir, tepki verebilir. Gelişmiş olan tat alma duyusu acı ve tatlıyı ayırt edebilir. Esneme, hıçkırma gibi refleksleri artmıştır.

    

    

    

   GÖNDER