Sonuç Bulunamadı

   11.Hafta Hamilelik

   11.Hafta Hamilelik
   Bebeğiniz ;

   Bu hafta bebeğinizin boyu yaklaşık 50 mm , ağırlığı ise yaklaşık 8 gramdır. Bu dönemde bebeğiniz hızla büyümeye başlayacak ve bu büyüme katlanarak devam edecek. Hemen hemen tüm organları oluşan bebeğin organ faaliyetleri de yavaş yavaş başlamaktadır.

   Dış cinsel organları belirginleşmiş olmasına rağmen ultrason tedavisinde görülmesi zordur. Birkaç hafta daha beklenmesi gerekecektir. Saçlar ve tırnaklar oluşmaya başlar.

   Bebeğinizin hareketlenmeye başlayan kücük vücudunda beyin, akciğer ve akciğer fonksiyonlarını yerine getirmeye başlar. Karın dışında oluşan bağırsaklar karın içine doğru çekilirken faaliyetlerine de başlar.

   Bedeniniz ;

   Bedeninizde büyük değişler olurken,sizdeki değişimler daha yavaş ilerleyebilir.İlk trimesterin sonunda hemen sonundasınız.Bebeğinizin hareket ettiğini henüz hissedemezsiniz.Bazı kadınlarda saçlarında ve tırnaklarında değişimlerde olabilir.

   Beslenme Düzeni ;

   Karbonhidratlı gıdalar, gelişmekte olan bebeğiniz için temel enerji kaynağıdır.Bu gıdalar ayrıca vücudunuzun proteini verimli şekilde kullanmasını sağlar.


   Kaynaklar ; Mayo Clinic Sağlıklı Gebelik Rehberi , Hafta Hafta Hamileliğiniz ,Gebenin El kitabı 

    

    

   GÖNDER