Sonuç Bulunamadı

   Hamile Kalmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli

   Bebek sahibi olamayı isteyenlerin en çok merak ettiği soruların başında geliyor!

   Nasıl hamile kalmayı kolaylaştırabilirim ?

   Hamile Kalmak için nelere dikkat etmeli sizler için araştırdık .. Hazırsanız Başlıyoruz.

   1-Sağlıklı beslenme

   Sen ve partnerin, doğurganlığınızı sağlıklı ve değişken bir beslenme sonucu artırabilirsiniz!

   Çok taze meyve, salata, sebze ve kabuklu yemiş, kepekli yiyecekler, süt ürünleri ve haftada bir ila iki defa deniz balığı ve yumurta yiyin.

   2-Folik asidi unutmayın!

   Hamile kalmaya karar verir vermez, folik asit kullanmaya başlayabilirsin.Hamilelikte, hatta hamilelik öncesinde önerilen folik asit takviyesinin ise anne adayının sağlıklı bir gebelik geçirebilmesi ve bebeğin gelişiminde oluşabilecek sorunların önlenmesi için önemli olduğu düşünülüyor.

   3-Doğurgan günlerin belirlenmesi

    

   Hamile kalmak mı istiyorsun.O zaman senin için sonraki yumurtlamanın ne zaman olacağını bilmek sana yardımcı olur. Zira, yumurtacığın başarılı bir şekilde döllenmesinin en iyi zamanı yumurtlamadan bir gün öncedir. Bir döngü esnasında toplam 6 gün doğurgansın.

   4-Cinsel ilişki için doğru zaman

    

   İlişki için doğru zamana dikkat edi.En iyi zaman yumurtlama günleri civarı optimumdur.

   Tabi ki bütün bunların hepsi düğmeye basarak planlanamaz, ama doğurgan günler esnasında her iki günde bir cinsel ilişkiye girmek en uygunudur. O zaman sadece hamile kalma imkanı doğmakla kalmaz. Olgun bir yumurtacıkla buluşan sperm sayısı da daha büyüktür.

   5-Cinsel ilişkide doğru pozisyon

    

   Ana rahmine ne kadara fazla sperm girerse başarılı bir döllenme şansı da o kadar yüksektir. Bu nedenle, partnerin içeriye mümkün olduğunda derin girdiği bir pozisyon uygundur.

   Bu, misyoner pozisyonu denilen pozisyondur, ancak erkeğin arkadan girdiği her pozisyonda da mümkündür.

   6- Sigara,Alkol ve Uyuşturucu Madddelere Elveda 

    

   Mümkün olduğunca çabuk sigara, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı keyif verici maddelerden vazgeçmelisiniz. Bunlar, doğurganlığı kanıtlanmış şekilde olumsuz etkiler. Ve bunlar, hamilelik ve emzirme döneminde tabu olmalıdır. 

   Sigara içmenin sperm kalitesini negatif etkilediğini belirtiyor ve özellikle çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin sigaradan uzak durması gerektiğinin altını çiziyor.

   7- Acele etmeyin her şeyin bir zamanı var.

    

   Acelecilikten ve stresten kaçının ve birbirinize zaman ayırın. Hazırlık sevinci en güzel sevinçtir. Bir çocuk arzu ettiğinizde kesinlikle kendinizi sıkmayın. 

   Aşırı stresin hamilelik olasılığını düşürdüğü bilimsel bir çalışmayla ortaya konuldu.Oxford Üniversitesinden araştırmacılar, doğal yollardan hamile kalmayı planlayan kadınların stres hormonlarını ölçtüler ve aşırı stresin hamile kalma olasılığını düşürdüğünü tespit ettiler. Şimdiye kadar bu konuda bilgiler olmasına karşın, doğrudan bilimsel kanıtın bulunması zordu.


   8- Hareket et / Harekete geç


   Sevgili anne adayımız, bu yazımızdaki son tavsiyemiz olacak..Mümkün olduğunca kaslarınızı ve ruhunuzu güçlendirmeniz gerekiyor..Hareket derken egzersizlerden bahsediyorum.Egzersiz diyince gözünüzde büyütmeyin günlük tempolu 20-45 dk tempolu bir yürüyüşde güzel bir egzersiz..Ayrıca bol bol sarılın gülün pozitif olun..Kaslarınız ile birlikte ruhunuzda güçlenecek

   Tabi yüzmenin yerini hiçbir egzersize değişmeyiz.İmkanı olan annelerimize doktor onayından sonra bol bol yüzme tavsiye ediyoruz.

    


    

    

    

   GÖNDER