Sonuç Bulunamadı

   Semiz Otu Çorbası

   Sevgili annelerim sizlere şiddetle tavsiye ediyorum bu tarifi mutlaka yapın.

   Biz 4 kişilik bir aileyiz ölçüleri ona göre vericem ama sadece bebeğinize yapacaksanız ölçüyü siz ayarlayın. Tarife 8 ay dedim çünkü bulgur var ama pirinç yada irmik kullanırsanız 6 aylık bebeğe uygun tariftir. .

   Malzemeler . ?? 1 demet semiz otu ?? yarım ç.b ince bulgur ?? 2 diş sarımsak ?? 5 su b.su ?? 2 yemek k.z.yağı ?? kararı kadar tuz benim oğlum 3.5 yaşında az kaya tuzu kullandım. Siz bebeklerinize tuzu zamanı geldiğinde kullanın. .

   Terbiyesi . ?? 2 yemek k.un ?? yarım kilo süzme yoğurt yoksa normal yoğurtda olur. Ben inek ve koyun sütü karışik yoğurt mayalıyorum ve süzme yoğurt gibi oluyor bunuda tavsiye ederim?? ?? 1 yumurta sarısı . Yoğurdu verdiğim olçüde kullanın az kullanırsanız istediginiz lezzeti bulamazssınız?? . Üzerine sos yapmak isterseniz kendiniz icin pul biberi yağda yakarak elde edebilirsiniz,ben oğluma ev yapımı kırmızı biber sosu kullandım?? .

   Yapılışı . ?? tenceremize z.yağımızi koyalım ardından sarimsağı ister dograyın ister rendeleyin ben doğradım ve hafif aromasını yağa bırakacak kadar kavurdum ve suyumu ekledim,su kaynayınca bulgurumu ekledim bulgur suda kaynarken yıkayıp ayıkladığım semiz otumu ince ince sapı ve yaprağı birlikte olmak üzere doğradım ve kaynayan suya ekledim fazla kaynatmayın bi 5 dk yeterli ve terbiyeyi hazırlayın unu ,yumurtayı ve yoğurdu derin bi kapta çırpın ve laynayan çorbadan terbiyeye 2 3 kepçe ekleyerek ikisininde ısısınn eşit olmasını sağlayın ve yavaş yavaş karıştırarak terbiyeyi çorbaya ekleyin aksi takdirde terbiye kesilir. . 

   GÖNDER