Sonuç Bulunamadı

   Sebzeli Terbiyeli Levrek

   Sebzeli Terbiyeli Levrek Çorbası oğluşum bu çorbayı çok severek tüketiyor ve bu çorba sayesinde sevmediği sebzeleride yemiş oluyor. Sizde bebeğinize 8.aydan itibaren bu tarifi yapabilirsiniz çatalla ezerek vermenizi tavsiye ediyorum +8 aylık bebek bu tarifi rahatlıkla yiyebilir. Bebeğiniz alerjik bir bebekse balıkla biraz daha geç tanıştırın ve doktorunuza danışmadan vermeyin. .

   Somon ve çipura da yapabilirsiniz . Balık demek Omega 3 demek; Omega 3 demek sağlıklı beyin gelişimi demek. Yetişkinlerde olduğu gibi çocukların da haftada 2 kere balık yemeleri tavsiye ediliyor . Faydaları Balık yüksek miktarda protein içerir. Balıktaki omega 3 EPA ve DHA içeriyor ve bu maddeler başka hiçbir protein kaynağında bulunmuyor. .

   Malzemeler . 1 Tane levrek 1 tane pırasa 1 tane kereviz yeşilliğiyle beraber 1 tane havuç 1 tane patates 1 tane soğan 1 tane kapya biber (kırmızı biber) 2 diş sarımsak 2 tane defne yaprağı 2 yemek k.z.yağı . Terbiyesi . 1 tane limon 1 tane yumurta sarısı 1 yemek k.un . Yapılışı . Balığı defne yapraklarıyla beraber haşlayın ve ayıklayın levrekte küçük kılçık olmaz bu nedenle kolay ayıklanır. Tencerenize soğan,sarimsak ve kapya biberi ekleyin 2 dk kavurun ardından diğer sebzeleri ekleyin bu sebzelerde minik minik dogranmış olsun 2 3 dk hepsini kavurun ve balığı haşladığınız suyu ekleyin 10 dk pişirin ve parçaladığınız balıkları ekleyin 3 4 dk daha kaynasın ve o sırada terbiyesini hazırlayın hazırladığınız terbiyeyi çorbaya alıştırarak ekleyin .

   Afiyet olsun . Ben ölçüyü fazla yaptım ben ve oğlum severek tüketiyoruz siz bebeğinize göre malzemeleri azaltabilirsiniz. . 

   GÖNDER