Sonuç Bulunamadı

   Kıymalı Bezelye

   Kıymalı bezelye ?

   Bebeğiniz tadımlıkları geçtiğinde bu tarifi rahatlıkla yedirebilirsiniz. Şimdi bezelyenin tam mevsimi?? bu şekilde taneli yiyemezsse çatalla ezmeniz tavsiyemdir ama illa blendrdan geçireyim derseniz blendrla da geçirip verebilirsiniz 8.aydan sonra tüm besinlerini çatalla ezmenizi öneriyorum taneli katı yemeye daha çabuk alışırsınız?? .

   Boyu küçük ama besleyici değeri büyük bir sebze. Kalsiyum, A vitamini, C vitamini ve demirle yüklü. Enerji veren bir besin. Üstelik bebeğinizin kaslarını geliştirmesine de yardım ediyor. . Hem lezzetli, hem de besleyici olduğundan, bezelye bebeğinizin ilk tatları arasında rahatlıkla yer alabilir. Püre haline getirirken kabuklarını ezmekte zorlanabilirsiniz. Gerekirse püreyi bir süzgeçten geçirin. .

   Malzemeler . 1 çay b.taze bezelye Yarım havuç Yarım patates Küçük soğan 1 küçük kapya biber 1 yemek k.kıyma 1 yemek k.z.yağı .

   Yapılışı . Soğanı ve kapya biberini z.yağda 1 2 dk kavurun ardından kıymayı ekleyin kavurun 2 dk sonra diğer sebzeleri ekleyin 2 3 tur çevirin ve 2 su bardağı su ekleyin 30 dk pişirin . Afiyet olsun canlara . 

   GÖNDER