Sonuç Bulunamadı

   İrmikli Kayısı Püresi

   Yeni ek gıdaya geçen bebeklerimize basit ve bi okadar faydalı bir tarif. Ek besine geçen bebeklerde bu tarif beslenme programında olmalı. Yazın taze kayısı kışın kuru kayısı ve günkurusu kullanabilirsiniz yada dondurucunuza teze kayısı sakladıysanz değerlendirebilirsiniz. . ??????

   Kayısı betakarotenden zengin. Üstelik minik bebeğiniz için en önemli vitaminlerden biri olan A vitamini açısından çok güçlü bir meyve. . Kayisinin faydalari Kayısıda bol miktarda bulunan A vitamini hücre gelişiminde çok önemlidir. Büyüyen bebeğinizin sağlıklı gelişimi için de yeteri derecede A vitamini alması şarttır. Hamilelik döneminizde kullandığınız prenatal vitaminler bu nedenle yüksek dozda A vitamini içerir. A vitamini enfeksiyonlara karşı da savaşır. Kayisi faydalari sayesinde minik bebeğinizi hastalıklardan korur. Kayısının bir başka faydası da bağırsak hareketlerini düzenlemesidir. Birçok bebek katı gıdaya geçtiği günlerde kabızlık yaşar. Sindirim sistemi anne sütünden sonra bu yepyeni besinleri ne yapacağını bilemez. Alışması zaman alır. İşte bu noktada kuru ya da taze kayısı sizin kurtarıcınız olacaktır. Bebeğinize bir kaç gün kayısı ve bol sıvı verin, kabızlık sorunu kalmayacaktır. Tatlı minikler için iyi olmasa da bebek ve cocuklarınıza şeker yerine ara ara ev yapımı kayisi receli verebilirsiniz . .

   Tarif . 4 5 kayısı ayıklanıp mini bir tencereye dogranır 1 çay bardağı su ile pişirilir kaynamaya başlayinca 1 veya 2 tatlı k.irmik eklenir kıvamina göre ayarlayın 5 dk pişince blendırlayin. Fazasını dolaba kaldırabilirsiniz. . Afiyet olsun 

   GÖNDER