Sonuç Bulunamadı

   Enginar Yemeği

   Enginar Yemegi? 

   Sevgili anneler size şuanki verdiğim tarif cok basit ve bi okadar faydalı bebeklerinize bu tarifi 8.ayindan itibaren rahatlikla yedirebilirsiniz ister bu resimdeki gibi katı isterseniz çatalla ezip yedirebilirsiniz ama size tavsiyem çatalla ezmenize bile gerek yok enginar yumuşak bir sebze damağıyla rahat ezip yutabilir tedirgin olmayın?? 

    

   Enginarin tam zamani bebeklerinize mutlaka alıp yapın hatta dondurucunuzdada saklamak icin alıp koyun.

   Enginarin faydalarını aşada yazicam ?????????????????? 

   Enginarin faydalari Enginar içinde bol miktarda potasyum, kalsiyum, fosfor, K vitamini ve manganez var. A vitaminden, B1 ve C vitaminden de çok zengin. En büyük özellliği ise karaciğeri temizlemesi. Liften yana da pek zengin. Yani  enginar yemek minik yavrumuzu bağırsakları için de çok faydalı . Enginarın ateşi düşürdüğü söylenir. Üstelik enerji veren ve iştah açan bir özelliği de var. .?? .

   Malzemeler . 1 küçük soğan 1 tane soyulmuş enginar 1 tatlı kaşığı z.yağı Yarım çay b.su . . Yapılışı . Soğani tencereye dograyin z.yağda az kavurun ardindan 4'e böldüğunüz enginar ı ekleyin uzerine suyunu koyun ve yumuşayincaya kadar pişirin?? yogurt eşliğiyle enfes bir menü???? . Afiyet olsun 

   GÖNDER