Sonuç Bulunamadı

   Bebek Lor Peyniri +6 AY

   Bebek Lor Peyniri +6 AY

   Birçoğumuz evimizde lor peynirimizi kendimiz yapiyoruz.Bebeklerimiz icinde yine ayni şekilde cok basit bir yontemle lor peyniri ve peynir altı suyu yapabiliriz ??

   Bebek loru için ihtiyacımız olanlar ??

   ??1 litre günlük süt (bimden aldim)
   ??orta boy yarim limon
   ??1 yemek kaşığı yogurt(tercihen ev mayalamasi)

   1 litre sutu tencerede iyice kaynatiyoruz.Köpürüp taşmaya yakin içerisine yarim limon sıkıp 5-6 tur karıştırıyoruz ama bu arada tencerenin altını kısmıyoruz .Kaynadıkça peynirin yavaş yavaş oluştuğunu göreceksiniz.Sonrasında 1 yemek kaşığı yoğurdu ekleyip 2-3 tur daha karıştırın lor peyniri hizla oluşacak ve yeşil suyundan ayrışacak.

   Hemen bir suzgece ya da tulbente aktarip yüksek bir yere asmanız gerekiyor.Mutfak dolabinin ust kapagina asabilirsiniz tulbentle ya da suzgecte birakip tencerenin icine suzulmesini bekleyebilirsiniz.
   Ben kahvaltilarinda yemesi icin birer yiyimlik ayarlayıp buzdolabi posetlerine düğümledim ve buzluga koydum.Lor cabuk bozulan bi besin olduğu icin buzlukta saklanilmasini tavsiye ederim??

   Peynir süzülürken altina birikecek olan yesil su inanilmaz faydalıdır. Bircok kanser türünü önleyici ozelligi bulunmakta.Kemik, kas ve iskelet sistemine oldukça faydalidir.
   Ayni zamanda vücutta antibiyotik gorevi gorur.
   Metabolizmayi hizlandirir ve mide rahatsızlıklarına cok iyi gelir.

   Peynir alti suyunu kavanoza koyup ilidiktan sonra buz kalıplarına koyup Umay in corbalarinda kullanmak uzere kaldirdim.

   Dipnot1 :Peynir alti suyu ayni zamanda saksi bitkilerini de coşturur ??

   Dipnot 2:Lor peyniri diger butun sut ve sut urunlerinden en fazla kalsiyum iceren besindir??

   Dipnot 3:Lor peyniri ve peynir alti suyu 6.aydan once kullanilmaua basladiginda yogun kalsiyum içerdiği icin kansızlığa sebebiyet verebilir.Bu sebeple her besini vaktinde kullanmakta fayfa var??

   GÖNDER